Máte záujem o moje služby fotografa ?

Pár slov o mne ...

Ján LorinčíkVítam Vás na mojej webovej stránke, ktorá je zasvätená mojej láske - fotografii.

Volám sa Ján Lörinčík a sudičky mi fotografiu prisúdili v roku 1956. Fotiť som začal niekedy v siedmich rokoch foťáčikom značky Altix. Ako som rástol, prešiel som na Flexaret a pozdejšie som si priniesol z NDR Prakticu. To som ešte fotky robil v tmavej komore. Staré zlaté časy ....

Naozaj intenzívne a profesionálnejšie som sa začal venovať fotografii až s príchodom digitálnej fotografie, (hlavne, keď sa ceny za lepší fotoaparát priblížili možnostiam bežného človeka). Dychtivo som študoval odbornú literatúru tejto oblasti, a potom som to v reáli skúšal s fotoaparátom v ruke. Niekedy to išlo ľahko, niekedy som sa musel potrápiť viac, pokiaľ som prišiel na tú „správnu fintu".

 

Rád fotím street foto a reportážnu fotografiu (čo je do určitej miery aj svadobná fotografia), ale nevyhýbam sa ani iným žánrom fotografie.

Sila fotografie je v zachytení nepripravených. Mám rád fotografie fotografov National Geographic, za guru softvérovej úpravy fotografie považujem Scotta Kelbyho.

 

Takže poďte ďalej. Verím, že sa Vám moje fotografie budú páčiť, že tu strávite príjemné chvíle. Vyberte si to „svoje". Ak si vyberiete fotenie významnej udalosti, tak sa stretneme aj osobne a Vaše rozhodnutie neskôr oceníte nielen Vy.

HORE